Ezt olvasta már?

Bajainapilap » Gazdaság » Jöhet az 5G?

Jöhet az 5G?

Aláírták a magyarországi 5G koalíció alapító nyilatkozatát Budapesten: a 46 kormányzati és piaci szereplő, szakmai szervezet, ipari érdekképviselet és egyetem technológiai összefogása az ötödik generációs mobiltechnológia fejlesztésé, s sikeres és gyors magyarországi bevezetését tűzte ki célul.

Deutsch Tamás, a Digitális jólét program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos történelmi jelentőségűnek nevezte a megállapodást, amellyel - mint mondta - Magyarország belépett az 5G-technológia alkalmazásáért és hasznosításáért folyó globális versenybe. Kiemelte, hogy a digitális ökoszisztéma szereplőinek összefogásával "sokáig lehetetlennek tartott dolgok" valósulhatnak meg Magyarországon.

Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a rendezvényen hangsúlyozta, hogy az 5G nem egyszerűen fejlődési lépés, hanem technológiai ugrás, amelynek alkalmazásában Magyarországnak az elsők közé kell kerülnie. Hozzátette, hogy az eddigi eredmények alapján a hálózatfejlesztés különösen sikeres ágazat a digitalizációs folyamaton belül.

Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára elmondta, hogy az internetgazdaság átalakítja a gyártási rendszereket, a jövő ipari termelését már a digitális világ határozza meg. Az újítás folyamatos kényszere a szakterületek összefogását igényli, a kormányzatot pedig nyitott és kezdeményező innovációs politikára ösztönzi - tette hozzá. Az államtitkár sikeresnek nevezte a 4G technológia magyarországi hasznosítását, de további fejlesztéseket sürgetett, a legfontosabbnak pedig a járműipari fejlesztéseket nevezte a magyar gazdaság szempontjából.

Palkovics László, a vezető nélküli, valamint az elektromos hajtású járművek fejlesztésében és gyártásában való magyar részvétel koordinálásáért is felelős kormánybiztos elmondta, hogy Magyarország a korszerű járműveket nemcsak gyártja, fejlesztésükben is részt tud venni. A magyar újítások világszínvonalúak, ezért a kutatóintézetek és cégek a nemzetközi környezetben is versenyképes fejlesztéseket hozhatnak létre - tette hozzá.

Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora kiemelte, hogy Magyarország pozíciói az 5G hasznosításában kiválóak és ezt a lehetőséget ki kell használni. Hozzátette, hogy országszerte fejlesztések sora zajlik az 5G-ben rejlő lehetőségek kiaknázására és számos magyar cég ért már el világszínvonalú eredményeket ezen a téren. Az 5G felhajtóereje a rektor szerint az IoT (dolgok internete - hálózatba kapcsolt okos használati eszközök rendszere) lehet: ennek folyamata hasonló az elektromosságéhoz, amelynek felhasználása nem a világítással, hanem az elektromos háztartási eszközök megjelenésével vezetett globális technológiai forradalomhoz - tette hozzá.

Jakab Roland, az Ericcson Magyarország ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy az 5G koalíció céljainak megvalósítása a hétköznapi felhasználók életét teszi könnyebbé. Felidézte, hogy az új technológiák egyre gyorsabban hasznosulnak: a 3G befogadására még 8 év, a jelenleg uralkodó 4G befogadására viszont már csak 5 évre volt szükség. Hozzátette, hogy a versenyelőny megtartása érdekében felhasználási lehetőségek egész sorát kell tesztelni, hogy azok magyar mérnökök munkájával kerülhessenek ki a világpiacra.

Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója kijelentette, hogy a világ néhány éven belül nagyot fog változni, mivel az 5G szinte evolúciós szintű ugrást jelent a mobiltechnológiában. A majdnem valós idejű, késedelem nélküli - az emberi reakcióidő töredékével működő - kapcsolatok nemcsak az ipart, hanem a társadalmat is digitalizálják - tette hozzá. A piaci szereplők és a kormányzat szerepvállalásának köszönhetően Magyarország az 5G fejlesztések európai központjává válhat, a versenyelőny kihasználásához és megőrzéséhez minden feltétel adott - tette hozzá.

 







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Jönnek a bejelentések – nézze itt élőben a Kormányinfót

Szerda délután tart Kormányinfót Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter.

Az NBA egyik legnagyobb sztárja ott lehet a 2028-as olimpián

Kevin Durant bejelentette, hogy kész játszani az Egyesült Államok csapatában a 2028-as Los Angeles-i olimpiai játékokon.

Orosz Bernadett fényképének feltartása miatt elvennék Szabó Tímea fizetését

Az ellenzéki politikus videóra is vette az ülés ezen részét, amelyet a későbbiekben a nyilvánosságra fog hozni. 

Új erdők lesznek a szántókból és legelőkből – így változik a magyar táj

Az erdészek olyan új fafajokat keresnek, amelyek a következő száz évben is képesek életben maradni.

Különleges élményként élte meg a kómát a fiatal nő

A nehézségek ellenére a családja mindig mellette volt és támogatta.

Orbán Viktor: Svédországban a közrend összeomlik, mégis nekünk tartanak előadást a jogállamiságról

A miniszterelnök kijelentette, hogy a svéd káosz nem lehet Európa jövője.

Csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban tavaly október óta a legalacsonyabb szintre csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a szeptember 12-én záródott...

A bűntudat nem a tiéd – így szabadulj meg tőle

Mindenki ismeri az érzést, amikor olyasmi miatt érez bűntudatot, amihez valójában semmi köze. Ez a jelenség különösen gyakori az...

Nem tartható a helyzet, Orbánék árrésstopja már nem sokáig lesz velünk

Éves szinten 0,8 százalékos GDP-növekedést és 4,5 százalékos átlagos áremelkedést várnak az MBH Bank elemzői, miközben a...

Elképesztően hasznos Windows-alkalmazást adott ki a Google

A kísérleti alkalmazásról azt ígérik, több lesz, mint egy sima kereső.

Újabb mélyütés rengeteg magyar autósnak: itt a friss bejelentés az üzemanyagárakról

A benzin ára nem változik, a gázolaj ára emelkedik bruttó 2 forinttal csütörtöktől.

0

Sport

Arne Slot: Ha holnap eladnánk Szoboszlai Dominikot, akkor...

Megtartotta mérkőzés előtti sajtótájékoztatóját Arne Slot, a Liverpool menedzsere. A holland szakember az Atlético Madrid elleni BL-mérkőzésről, valamint Szoboszlai Dominikról is beszélt.

Negyven évig azt hittük, érinthetetlen, de csütörtökön megdönthetik a világcsúcsot

A világbajnokságon írhatják át a történelemkönyveket.

Távozhat a Puskás Akadémia vezetőedzője

Lapértesülések szerint a felcsúti klubvezetést elgondolkodtatta a csapat gyengébb teljesítménye.

Súlyos balesetet szenvedett a norvég női kézilabda-válogatott autóbusza

Az olimpiai bajnokcsapat egy csehországi tornára utazott, ott történt meg a baj.

A Real Madrid fiatal sztárja történelmet írt a Bajnokok Ligájában

A fiatal argentin kezdőként lép pályára a Real Madrid Bajnokok Ligája-nyitányán.

Visszaszólt Kubatov Gábornak az MLSZ

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szerint a Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor igazából nem is velük áll vitában.

Az NB III-as csapat az MK-sorsolás után odaszúrt az MLSZ-nek: Gratulálunk az ötlet kitalálójának...

A Magyar Kupa 4. fordulójában az NB II-es Kecskemét vendége lesz az NB III-as Tiszafüred. A klub nehezményezi, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség – szakítva a hagyományokkal – az elsőként kihúzott csapatot tette

Szabálytalannak vélt dobással győzték le Halász Bencét a világbajnokságon

A tokiói vb-dobogó meglepetésemberét sokkolták a történtek.

Szoboszlai eladásáról beszélt Slot, aki Kerkez riválisával kapcsolatban lehűtötte a kedélyeket

Virgil van Dijk szerint a magyar balhátvédnek még tanulnia kell.

A PSG edzője Neymarnak: Örülök, hogy elmész

Luís Campos mesél a spanyol edző PSG-hez érkezésének pillanatáról.

A Real Madrid kiszenvedte a sikert, a Fradi kiejtője csodát tett a BL-rajton

Elképesztő torinói feltámadás: a Juventus a 94. percben még két góllal égett, mégsem kapott ki!

Nagy botrány a Real Madrid meccse előtt, váratlan húzás a kezdőcsapatban + videó

A spanyol rendőrök összecsaptak a francia csapat ultráival. Az OM tábora az egyik legkeményebb szurkolói csoport Európában.

0
0

Bulvár

Anyám így ment a piacra, 46.000-re büntette a rendőr, pedig gyalog volt

Anyám a piacra indult, pár lépéssel a zebra mellett kelt át – 46.000 forintos csekk lett a vége. Az eset jól mutatja, hogy a gyalogos közlekedés szabályai figyelmet érdemelnek, hiszen a mulasztás súlyos pénzbüntet

Magyar Péter: Lőtt sérüléssel hozták haza a honvédelmi miniszter egyik testőrét Törökországból

A Tisza Párt elnöke erről Ruszin-Szendi Romulusz fegyverügye kapcsán írt. Ahogy arról is, hogy pártja politikusai halálos fenyegetéseket kapnak.

Mindenkit hidegzuhanyként ért a hír: pár nap, és bezárja kapuit Budapest legendás vendéglátóhelye

A hely nívós elektronikus zenéjével, pazar hangulatával és széles italkínálatával csábította magához hálás közönségét. Friss Facebook-bejegyzésükből azonban kiderül: hét év után most lehúzzák a rolót.

Ezek a tejfölök nem is azok, vigyázz, mit veszel a magyar boltokban

A magyar konyha egyik legmeghatározóbb alapanyaga a tejföl. Kevés olyan étel van, amelyhez ne passzolna, de vigyázni kell a boltokban.

„A feleségem kezelte a fizetésemet” – megrázó történetek férfiaktól, akiket a feleségük dominált

Nem minden kapcsolat alakul ki egyenlően. Vannak férfiak, akik úgy élik le a házasságukat, hogy fokozatosan elveszítik a döntési szabadságukat, az önállóságukat – és gyakran még azt is, hogy kimondják: ez így n

Brutális kritikát kapott Dobrev Klára Gyurcsány Ferenc viszonya miatt, durva dolgokkal vádolják

Dobrev Klára visszavonulását követelik, belebukhat a politikusasszony a botrányba?

Ez a Fidesz mesterterve, hogy rommá amortizálja a Tisza Pártot

Az adórendszer körüli vita lett az őszi politikai szezon nyitótémája: a kormány újabb nemzeti konzultációt indít a többkulcsos adóról, míg a Tisza párt szerint mindez állami pénzből folytatott pártkampány. Va

Arne Slot: Ha holnap eladnánk Szoboszlai Dominikot, akkor...

Megtartotta mérkőzés előtti sajtótájékoztatóját Arne Slot, a Liverpool menedzsere. A holland szakember az Atlético Madrid elleni BL-mérkőzésről, valamint Szoboszlai Dominikról is beszélt.

Váratlan húzás: Mészáros Lőrinc elkezdhette kiszervezni a vagyonát – újra feltűnt a színen Vida József

A volt bankvezér új cége kezeli mostantól Mészáros agrár- és turisztikai befektetéseit. Vida József régi ismerőseivel tért vissza az üzleti életbe.

blogmorzsák

Milyen érzés egy tradicioná­lis japán fogadóban aludni?

A tradicionális japán fogadók a vendéglátás legmagasabb színvonalát képviselik. Mutatok erre két személyes példát.

Mit tehetsz a "banyapúp" ellen?

Megfelelő mozgással, testtudatos életmóddal csökkentheted a banyapúpot és enyhítheted a nyakfájást.

Elsőfokú polgári peres ítélet 2-3 hónap alat

Melyik a jobb: az egyszerűsített vagy hagyományos polgári per?

0