Ezt olvasta már?


Orbán: el akarják venni Magyarországtól a határőrizet jogát

Magyarországtól el akarják venni a határőrizet jogát, Brüsszelből zsoldosokat akarnak ideküldeni, akik be fogják engedni a migránsokat - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában pénteken.

A kormányfő úgy fogalmazott: a szerdán elfogadott Sargentini-jelentés semmilyen veszélyt nem jelent Magyarország számára. Annak hátterében az áll, hogy Angela Merkel német kancellár és Emmanuel Macron francia államfő találkozóján előbbi ultimátumot intézett Európához. A kancellár azt mondta, hogy a schengeni övezet külső határán található európai peremországoknak át kell adniuk határőrizetük egy részét Brüsszelnek - emlékeztetett.

A terv az, hogy ha Magyarországot nem lehet rákényszeríteni a migránsok beengedésére, akkor el kell venni tőle a határvédelem jogát. Magyarországot meg akarják bélyegezni, a magyar ellenállást meg akarják gyengíteni - értékelt a miniszterelnök. A magyar határőrök és katonák helyett, akik esküt tettek és akiknek fontos a hazájuk, zsoldosokat akarnak ideküldeni Brüsszelből, akik be fogják engedni a migránsokat - mondta.

Orbán Viktor kiemelte: a Sargentini-jelentést egy olyan eljárás keretében fogadták el, "aminek nincs a végén semmilyen szankció, tehát nincs veszély". Mégis megcsinálták, annak érdekében, hogy meg tudják gyengíteni Magyarországot, mert azzal, hogy megbélyegzik az országot, meg tudják gyengíteni a pozícióit - értékelt.

Kifejtette: a következő csata arról szól, hogy ki védi Magyarország határait, ki dönti el, hogy kit eresztünk be az ország területére.

"Egész egyszerűen el akarják venni a kapukulcsot" - fogalmazott a kormányfő.

Hozzátette: a jelentést elfogadó Európai Parlamentet "kellő tisztelettel, de egyszerűen egy kifutó kollekciónak kell tekinteni", mert jövő májusban új választásokat tartanak.

Szerinte a mai EP-ben egyértelmű bevándorláspárti többség van, amely azt tekinti történelmi küldtetésének, hogy megváltoztassa a kontinens összetételét, egy népességcserét hajtson végre. Ezek a politikusok gyűlölik azokat az embereket, akik szemben állnak ezzel a tervvel és ellenállást próbálnak szervezni - jelentette ki, hozzáfűzve: akik május után is egy többségében bevándorláspárti EP-t szeretnének, azok az illegális migrációval szembeni ellenállás szimbólumává vált Magyarországot támadják.

A magyar kabinet szakértői a Sargentini-jelentés minden állításra válaszoltak - hangsúlyozta Orbán Viktor. A jelentés pontokba szedett állításai közül 19 most folyó vitás eljárásokról szól, 13 már korábban lezárt eljárásokat kifogásol, 37 pedig ténybeli tévedés - emelte ki.

A miniszterelnök rámutatott: az Európai Parlamentnek meg kellett sértenie a saját szabályait ahhoz, hogy Magyarországot el tudják ítélni.

A jogszabályok szerint a leadott voksok kétharmadára volt szükség, és a tartózkodó szavazatokat is be kellett volna számítani, ezért az előterjesztés nem kapta meg a szükséges többséget - hangoztatta.

Jelezte, az ügyben jogi vita indul majd, de ő nem csak jogi kérdésnek tekinti az esetet. Az Európai Parlament "az erkölcsi tekintélyének az utolsó morzsáit éli fel", amikor úgy ítél el egy jogállamisági ügyben egy országot, hogy a saját jogállamisági szabályaikat semmibe veszik - összegzett Orbán Viktor.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a bevándorlás mellett további komoly tétje is van a következő európai uniós választásnak. Az uniós költségvetési statisztikából ugyanis kiderül, hogy az EU sok száz millió euróval támogatja a "Soros-féle" civil szervezeteket.

Ha a következő Európai Parlamentnek és Európai Bizottságnak más lesz az összetétele, akkor ennek a sok száz millió eurónak "lőttek" - fogalmazott.

Hozzátette, az Európai Bizottság olyan álcivil szervezeteknek ad pénzt, amelyek Izraelben gyakorlatilag antiszemita kampányokat folytatnak Izrael ellen. "Az a helyzet, hogy a modern antiszemitizmusnak ma a központja, ahonnan finanszírozzák az Izrael-ellenes, Netanjahu miniszterelnök úrral szemben fellépő erőket, az Brüsszelben van" - közölte.

Hozzátette, ez nem mehet így tovább, és ha Magyarországon múlik, akkor májusban megváltoztatják ezt a helyzetet. Nyomatékosította, hogy Magyarország számára az antiszemitizmus elleni fellépés emberiességi és becsületbeli kérdés.

A jelentést támogató magyar képviselőkről a miniszterelnök azt mondta, elfogadja, hogy az ellenzék el van keseredve, mert háromszor vesztett egymás után a parlamenti választásokon. Egy ilyen küzdelemben néha indulatok is előkerülnek, de az megrendítő, hogy az ellenzék nem képes a saját belpolitikai ellenfelei iránt érzett gyűlöletét a hazája sorsa mögé rendelni - tette hozzá. "Ez szerintem egy kommunista tempó egyébként, ez a kommunistáknak a modernkori definíciója" - értékelt, hozzátéve: aki jobban gyűlöli a belpolitikai ellenfelét, mint amennyire szereti a hazáját, azzal baj van.

Orbán Viktor azt is hangsúlyozta, hogy a jelentés címéből kiderül, az Magyarországot ítéli el, nem pedig a magyar kormányt.







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

A Kőgazdag Fiatalok sztárja megvált szerelmétől, egyből szét is nézett a „húspiacon”

A Kőgazdag Fiatalok sztárja elköszönt korábbi szerelmétől.

Így vedd észre időben az érzelmi távolságot a kapcsolatodban, hogy megelőzd a szakítást

Az érzelmi távolság jelei már menet közben is felismerhetőek, és megfelelő kommunikációval elkerülhető a kapcsolat megromlása.

Dobrev Klára megint beleállt a határon túli szavazókba

Vegyük el a határon túliak szavazati jogát! Ne szavazhasson, aki soha nem élt itt, soha nem adózott itt, és nem viseli a döntése...

Mit kezdjünk a fahulladékkal?

A faipar és az erdőgazdálkodás melléktermékei kulcsszerepet kaphatnak a jövőben.

Mai és holnapi fronthatás - erre számíthat. szombat

A mai és a holnapi időjárás eltérő terhelést róhat a szervezetre.

Teljesen elvadultak a mesterséges intelligencia által készített videók a TikTokon

Gyakran provokatív stílusban adnak konyhai tanácsokat.

Búcsúzik a ChatGPT legtöbb embert átvert változata

Még házasságra is léptek a hízelgő chatbottal az emberek.

Sokan kidobják, de kincs a kertben: csodát tesz a növényekkel!

Hogyan hasznosítható a fahamu a kertben?

Halálos betegségekkel riogatnak egy fogászaton, 400 ezer forintért mutatják meg a borzalmas igazságot a szádról

Tényleg a szádban dől el, meddig élsz, vagy csak egy drága trükkel veszik rá az embereket a kezelésre?

Egy békéscsabai játszótéren ittak, majd verekedni kezdtek

Idős áldozatukat a földre rántották.

Az EU-val kokettál, de Putyin vadászgépeit építhetné a feltörekvő fegyvernagyhatalom

Alig írták alá a szabadkereskedelmi egyezményt az Európai Unióval, máris kérdőjelek merülhetnek fel azzal kapcsolatban, hogy India milyen...

0

Sport

A Real Madrid újra megkapta a Benficát a BL-ben

Kisorsolták a rájátszás párosításait a Bajnokok Ligájában, a Real Madrid és a Benfica újra összecsap.

Összeszedtük napjaink 10 legcsinosabb teniszezőjét

Hajrájában van az év első Grand Slamje. Jó alkalom ez arra, hogy megmutassuk a mezőny legcsinosabb versenyzőit.

Bolgár csapatot kapott a Ferencváros az Európa-ligában

Sorsoltak az Európa-ligában, megvan a Fradi ellenfele.

Ezért nem kaptak több lehetőséget a magyarok ellen csaló kézilabdabírók az Eb-n

Sem az elődöntőben, sem az éremmeccseken nem fújhatják a sípot Herningben.

Liverpool: "Kerkez lehetett volna az új Roberto Carlos az Anfielden"

Bár a Liverpool téli átigazolási időszaka eddig visszafogott, komolyabb visszhangot okozott Andy Robertson esetleges Tottenhamhez igazolásának híre. Bár jelen állás szerint a skót marad, a felvetés újra reflektorfén

Djokovics fricskája Sinner legyőzése után: Köszönöm, hogy visszavonultattatok.

A 38 éves szerb legenda pályafutása huszonötödik Grand Slam-győzelmére hajt.

Csúnyán pórul járt a Fradi-szurkolókat román zászlóval provokáló Nottingham-drukker - videó

Kivezették a stadionból a Nottingham-FTC Európa Liga-mérkőzésen provokáló szurkolót.

10 futballista, akit imádtunk a 2000-es években

A berobbanó Cristiano Ronaldo vagy Messi, a csúcson levő Ronaldinho és Kaká. Összeszedtünk tíz olyan futballistát az ezredforduló első évtizedéből, akit élmény volt nézni.

A Fradi a legunalmasabb ellenfelet kapta meg az Európa Ligában

Pénteken kora délután, a svájci Nyonban kisorsolták az Európa Ligában a nyolcaddöntőbeli helyekért vívandó playoff-kör párosításait, így a Ferencváros is ellenfelet kapott.

Robbanhat az átigazolási bomba? Szoboszlai liverpooli riválisa az Interbe tart

A téli átigazolási szezon egyik legnagyobb meglepetése jöhet. A hírt már Fabrizio Romano is megerősítette.

Izland a hajrára elfáradt, a dánok hazai pályán szerezhetik meg az Európa-bajnoki címet

Dánia a hajrában nem hagyott kérdést, tizennégy év után ismét Európa-bajnok lehet.

Szenzáció Melbourne-ben: a 38 éves Novak Djokovics ötszettes csata után jutott döntőbe

A mérkőzés több mint négy órán át tartott, a tornán kétszeres győztes Jannik Sinner ezúttal nem védheti meg címét.

0
0

Bulvár

Férjéről vallott Molnár Áron, kemény gyomros ez a Fidesznek

Furcsa front nyílt a politikai küzdelemben.

Erdélyben épül Orbán Viktor „vámpírbirodalma”, sokkoló állítás egy friss elemzésben

Nem Drakula az egyetlen „vámpír” Erdélyben, külföldi elemzés jött Orbán Viktor titkos hálózatáról.

Kiara Lord arca a plasztika előtt: szende, szőke szépség volt a Nagy Ő sztárja

Kiara Lord nem nézett ki mindig úgy, mint ahogy most a Nagy Ő-ben, a plasztika előtt más volt az arca.

Levetkőztek a kamera előtt. 10 izgalmas filmjelenet

A filmcsillagok képesek sok mindent megtenni egy jó szerepért, ahogy az alábbi tíz esetben is, amikor olyan híresség dobta le a textilt, akiről nem is gondolnánk.

Az Európai Unióban 5,9 százalékos, Magyarországon 4,5 százalékos volt a munkanélküliség 2025 decemberében

2025. decemberben az előző havival azonos szinten, 5,9 százalékon maradt a munkanélküliség az Európai Unióban, a tagállamok rátái 3,1 és 10,2 százalék között szóródtak – derül ki az Eurostat tájékoztatójá

Most jött: mentők és tűzoltók szirénájától hangos Budapest, nagy a baj

A tűzoltók áramtalanítják a járműveket. Budapest XI. kerületében van szükség a mentésre.

Elhunyt Bódi Gábor

Fájdalmas veszteség érte a vasutasokat Kunhegyesen. Péntek délelőtt munka közben, a vasútállomáson lett rosszul és hunyt el Bódi Gábor forgalmi szolgálattevő. A mentők gyors kiérkezése ellenére az újraéleszté

Futárként keres pénzt az év magyar sorozatszínésze

Bacskó Tünde azt mondta, azon is elgondolkozott, hogy abbahagyja a színészetet.

Végre valakinek eszébe jutott: angolna ihlette új hidrogél akkumulátor készült

Az elektromos angolna szerve kiváló természetes példa mérgező anyagoktól mentes energiaforrás létrehozására. Sikerült is megoldani – nagy teljesítménysűrűséggel.

0