Ezt olvasta már?


Sulyok Tamás: ma egy szuverén és független Magyarország ünnepel

Ma egy szuverén és független Magyarország, egy büszke és szabad nép ünnepel – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerdán, az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen a Müpában.

MTI

Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet mond az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen a Müpában 2024. október 23-án

 

Ma minden magyar közösségben illően és tisztelettel hajtanak fejet a nemzet becsületét visszanyerő, a hazát szabaddá küzdő bátor magyarok emléke előtt – tette hozzá az államfő.

Emlékeztetett: hatvannyolc éve bátor magyar szívek sora állt össze, megannyi különböző magyar sors olvadt eggyé, hogy többé szét ne tudják választani.


A Nemzeti Filharmonikus Zenekar előadása Vashegyi György vezényletével az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen a Müpában 2024. október 23-án

Fotó: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

Az ünnepségen részt vett Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó, valamint Pintér Sándor belügyminiszter is.

Sulyok Tamás kiemelte: 1956 dicsőséges két hetében megnemesedett a nemzet, újra olyanokká váltunk, amilyenek ismét szerettünk volna lenni. Magabíróvá, akik többé nem szolgálnak idegen érdekeket, akik saját útjukat járják, akiknek sorait nem bonthatják meg emberellenes eszmék – mondta, hozzáfűzve: tiszta, határozott és egységes, aztán pedig hős, állhatatos, a végén pedig győztes nemzetté.

 

A magyar nép szabadon vállalt áldozatának döntő szerepe volt abban, hogy a Szovjetunió régi erejét többé nem tudta visszanyerni - emlékeztetett, hozzátéve: 1956 októbere után a világ már sosem lett olyan, mint volt.

Ehhez pedig szükség volt egy kis nép nagy szívére és erejére. Egy kisemmizett nemzet huszáros talpra állására

– hangsúlyozta.

Október 23-a a győzelem ünnepe, nem a vereségé – mondta, hozzátéve: nem két hétre kivívott szabadságról van szó, hanem sokkal többről, a jelen Magyarországának szabadságáról.

Kiemelte: 1956 emléke minden magyaré, az egész magyar társadalomé, nem sajátíthatja ki senki. Az 1956-os forradalom és szabadságharc máig ható igazodási pont, és az is marad, míg szabad szívű magyar él a földön.

SULYOK Tamás

Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet mond az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen a Müpában

Fotó: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

Hogy méltók legyünk hőseinkhez és mártírjainkhoz, újra és újra hitet kell tennünk 1956 szellemisége mellett - mutatott rá az államfő, kiemelve: a mi szabadságunk fakad 1956 hőseinek áldozatából.

Hozzátette: most nekünk kell féltve vigyázni a magyarok szabadságára, és megbonthatatlan egységgel kiállni a szuverén haza mellett.

ORBÁN Viktor; LÉVAI Anikó; PINTÉR Sándor

Orbán Viktor miniszterelnök (k) az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen a Müpában 2024. október 23-án. A kormányfő mellett felesége, Lévai Anikó, balról Pintér Sándor belügyminiszter

Fotó: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

A történelemi tapasztalat szerint valahogy mindenkinek beletörik a bicskája, ha a magyarok szuverenitását semmibe akarja venni – közölte. Mindig a haza és a szabadság a jelszó, amely cselekvésre ösztönöz, éltetője, győzelemre vivője a nemzetnek – mondta.

bama,hu

 







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Magyar Péter: A mi belső méréseink is a valaha volt legnagyobb Tisza előnyt mutatják a Fidesz előtt

A Tisza Párt elnöke a 21 Kutatóközpont legfrissebb felmérésére reagálva azt írta: az eredmények azt igazolják, hogy a magyarok...

Meglepő, mi derült ki a koronavírus elleni védőoltásokról, de csak a nőket érinti a dolog

A szakemberek az elmúlt években rengeteg kutatást végeztek már abból a célból, hogy felmérjék, milyen hatással lehet a Covid-vakcina az...

Te jó ég. Miatta válik Pápai Joci?

Ő lehet az a személy.

Vészesen megdrágulhat az olaj – Trump blokádot rendelt el Venezuela körül

Blokádot von a világ legnagyobb olajkészletével rendelkező országa köré Donald Trump. Akár napi egymillió hordó olaj is kieshet a...

Szoboszlai Salah-ra voksolt a FIFA-szavazáson, Rossi mást látott a legjobbnak

Rossi Lamine Yamalra, Szoboszlai Salah-ra szavazott a FIFA Év játékosa-szavazásán.

Dárdai Pált kinevezhetik Újpesten!

A csakfoci.hu információi szerint Dárdai Pállal gyakorlatilag megállapodott az Újpest FC.

Brutális összeg, de megérte? Egymilliót költött egy nap alatt a TV2 sztárja

Beindult a licit. Hamarosan igencsak meredek számok hangzottak el a Kincsvadászok műsorában.

Ez a nagymama nem ajándékokat vesz az unokáinak karácsonyra: amit ehelyett tesz, az a legnagyobb ajándék

A nagymama nem vesz karácsonyi ajándékokat az unokáinak – de nem azért, amiért gondolnád.

Megjött a döntés: ez történik csütörtöktől az üzemanyagárakkal

A szerdai adatok szerint a 95-ös benzin átlagára 562 forint, míg a gázolajé 573 forint literenként.

A jó alkatrészeket kiszerelte, a javításra kapott pénzt elköltötte a kistarcsai autószerelő

Két autót is tönkretett a kistarcsai szerelő, aki a javításra átvett pénzt elköltötte, a kocsikból pedig jó alkatrészeket szerelt ki,...

Tápai Szabina és Kucsera Gábor lányai mintha ikrek lennének: a göndör fürtös Milla és Bella igazi szépségek

Tápai Szabina és Kucsera Gábor családja olyan idilli a címlapon, mintha egy képeslapot néznénk.

0

Sport

Lesújtó hírt közöltek Szoboszlai Dominikról, kiakadtak a Liverpool drukkerei

Az Index információi szerint a valósághoz kevés a köze.

Az Újpest elleni vereség után edzőt vált a fővárosi klub

Három és fél év után döntött a személycsere mellett a vezetés.

Megalázta a FIFA a Puskás-díjat, és Yamalnak is adott egy pofont.

A legszebb gól szerzőjét megillető Puskás-díj nyertese az argentin Santiago Montiel lett.

A spanyol élvonalba tart az NB I-es listavezető 20 éves támadója

A magyar állampolgársággal is rendelkező, 204 centis labdarúgó nyáron igazolt a zöld-fehérekhez.

Elkobozták az orosz megszállók a világbajnok elérhető vagyontárgyait

Mert terjesztette az „ukrán náci ideológiát”.

Váratlan fordulat, kizárhatják a futball-vb egyik kvalifikált résztvevőjét

Probléma a kettős állampolgárság, nem ismeri el az ország alkotmánya.

Szoboszlait a Realba! - Jürgen Klopp 100 milliós feltételéről írnak

Spanyol sajtóhírek szerint a 100 millió eurós Szoboszlai Dominik a kispadra kiszemelt Jürgen Klopp egyik kulcskérése lehet a Real Madridnál.

Brutális összeget fizet a PSG Mbappénak, 21 és fél év börtönt kapott a liverpooli rém - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

Totális kontrollvesztés: véresre zúzta a saját kezét a dartsos, miután kikapott a vb-n

Cameron Menzies magában tett kárt, miután kikapott. Később elnézést kért.

Puskás-díjat ért a 20 méteres ollózós csodagól

Az argentin Santiago Montiel kapta a 2025-ös Puskás-díjat.

Jövőre új szabályt vezetnek be a profi teniszben, komoly problémára találtak megoldást

Az elmúlt időszakban megszaporodtak az elkerülhető sérülések és a rosszullétek a pályán.

0
0

Bulvár

Házastárs öröklése: a legfontosabb tudnivalók

A házastársi kapcsolat jogi értelemben is az egyik legközelebbi rokoni kapcsolat két ember között. Ezért az egyik házastárs halála esetén a túlélő házastárs megalapozottan számíthat arra, hogy örökölni fog az

Kutatások szerint ebbe a vércsoportba tartozók szervezete a legellenállóbb

A vércsoportod többet árulhat el rólad, mint gondolnád. Nemcsak az orvosi kartonodon számít, hanem bizonyos betegségekkel szembeni reakcióidban is szerepet játszhat. Kutatások szerint van egy típus, amelynél az immunv

Januárban csak úgy röpködni fognak a mínuszok, de ennél is aggasztóbb, hogy mi lesz a rezsiszámlánkkal

Bár manapság már nem feltétlenül állja meg a helyét a régi "szabály", mely szerint január az esztendő leghidegebb hónapja, úgy tűnik, 2026 első hetei tényleg a barátságtalan, zord idő jegyében telnek majd.

Megbánták a szavazatokat a nyugdíjasok: utálathullám övezi a „világ legunalmasabb emberét”

Rendkívül komoly népszerűségi gondokkal küzd a brit miniszterelnök.

Ő a Fidesz legjobb politikusa, Orbán Viktor váratlanul megnevezte egy interjúban az illetőt, aki verhetetlen a digitális térben

Az online tér szerepe ma már megkerülhetetlen a politikában, és ezt a kormányfő sem hagyta szó nélkül.

Trump beváltotta az ígéretét: megérkezett a 200 milliárd dollár

Az idei vámbevétel mértéke egyezik azzal a mértékkel, amivel Trump első elnöksége idején javítani kívánta a külkereskedelmi mérleget.

Súlyos beteg Kóbor Léna, az Omega elhunyt énekesnének lánya

Tüdőgyulladás döntötte le a lábáról a tehetséges, fiatal énekesnőt. Kóbor Léna most a Borsnak vallott az állapotáról.

Már három nap sem kell a teljes katasztrófához a Föld körül

Az alacsony Föld körüli pálya ma már csúcsidős nagykörút: egy erősebb napvihar, és a műholdforgalom akár napok alatt dominószerűen borulhat.

Ha itt vettél húst karácsonyra, meg ne főzd, rossz hírünk van

Undorító körülmények között tárolták és dolgozták föl a húst.

blogmorzsák

Vásárlás határok nélkül: milyen jogok illetnek meg a világpiacon?

A hagyományos boltoknál nagyságrendekkel szélesebb választék és a kedvező árak sokakat vonzanak, ugyanakkor a külföldi, különösen az Európai Unión kívüli vásárlások számos kockázatot is rejthetnek.

A stressz a test túlélő üzemmódja

Stressz és alvás – az ördögi kör. De hogyan szakíthatod meg?

Hogyan rollerezzünk biztonságban?

Nyáron rekordszámú rollerbaleset történt.

0